Martın 17-də Novruz bayramı ərəfəsində Salyan və Neftçala rayonu üzrə təhsil sektoru və ATİAHİ-nın dəstəyi ilə təhsil sistemində çalışan şəhid ailə üzvləri, qazilər və müharibə iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
16 mart 2023-cü il tarixdə Şirvan–Salyan Regional Təhsil İdarəsi ATİAHİ-nın dəstəyi ilə Biləsuvar rayonunda xalqımızın müqəddəs bayramı olan, özündə adət-ənələrimizi əks etdirən Novruz bayramı tədbiri keçirilib.
Martın 15-də Novruz bayramı ərəfəsində Şirvan şəhəri və Hacıqabul rayonu üzrə təhsil sektoru və ATİAHİ-nın dəstəyi ilə təhsil sistemində çalışan şəhid ailə üzvləri, qazilər və müharibə iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin və Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə regional idararənin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin Azərbaycan dili və ədəbiyyat, ibtidai sinif müəllimləri ilə sertifikatlaşdırma prosesinə dair məlumatverici görüş keçirilib.
Salyan Təhsil Sektorunun təşəbbüsü ilə məktəblərarası pedaqoji əməkdaşlıq çərçivəsində Salyan rayon Təhsil Sektorunun müdiri Razıgül Dadaşova və 7 nömrəli tam orta məktəbin müəllim heyəti ilə 27.02.2023-cü il tarixində Salyan rayon Sarvan kənd tam orta məktəbində oldular .
Şirvan Salyan Regional Təhsil İdaresinin tabeliyindəki təhsil müəssisələrində idman həftəsi keçirilir.
Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin Hacıqabul rayonu üzrə təhsil sektoru tərəfindən “Ümumtəhsil məktəblərinin VIII-IX siniflərində reproduktiv sağlamlığın tədrisi metodikası” mövzusunda görüş keçirilib.
“Şagird davranışı və valideyn-məktəb münasibətlərinin tənzimlənməsi qaydaları” mövzusunda “Dəyirmi masa” təşkil olunub.
Şirvan -Salyan Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən "Bağçada bir gün" adlı rubrikaya start verilir.
Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Sənan Mənsimli 3 mart 2023-cü il tarixində Şirvan şəhərində vətəndaşları qəbul edəcək.
Salyan rayon Heydər Əliyev Mərkəzində "Heydər Əliyev ili" çərçivəsində Heydər Əliyev Mərkəzi və Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin Salyan sektorunun birgə təşkilatçılığı ilə "Qurtuluşdan zəfərə, zəfərlə gələcəyə" adlı layihə həyata keçirilib.
Neftçala rayonu üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərinin direktorları və məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin müdirlərinin iştirakı ilə görüş keçirilib.
07.02.2023-cü il tarixində Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Sənan Mənsimli Biləsuvar rayonunda qeydiyyatda olan vətəndaşları qəbul edib.
Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 2 Fevral-Gənclər Günü münasibətilə regionun əhatə etdiyi ümumi təhsil müəssisələrində çalışan bir qrup gənc müəllimlə görüş keçirilib.
01.02.2023-cü il tarixində Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan Salyan və Biləsuvar rayonu üzrə ümumtəhsil müəssisələrinin cari tədris ilində təhsil alan IV siniflər üzrə keçirilən monitorinqin nəticələri müzakirə edilib.